A- A A+
4.jpg

Zgodnie z przepisem art. 64 ust 2 ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. do 6 stycznia 2024 r. należy uzupełnić w aplikacji IRZplus w przypadku gatunku bydło, owce i kozy - „opis systemu utrzymywania bydła, owiec i kóz w siedzibie stada” oraz w przypadku gatunku świnie – „opis modelu produkcji oraz systemu utrzymywania świń w siedzibie stada”. ARiMR przypomina, że w przypadku składania wniosku o przyznanie płatności w ramach Planu Strategicznego dla WPR 2023-2027 uzupełnienie powyższych danych jest warunkiem niezbędnym do przyznania płatności.

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

Ta uroczystość zapadnie głęboko w pamięci jej uczestników,
a zwłaszcza rodzin pomordowanych i mieszkańców Lask.

10 września 2023 r., z inicjatywy członków Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra „Adama”, w Laskach Szlacheckich upamiętniono 38 mieszkańców Lask i okolic, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie, celebrowaną przez księdza proboszcza dr. Kazimierza Wołpiuka. Na początku mszy nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandarów przy melodii „Błękitne rozwińmy sztandary” odegranej na trąbce przez Jana Pruszko. Wprowadzono Sztandary: Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Troszyn, Zespołu Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie, Hufca ZHP Ostrołęka im. gen. Józefa Bema.

Dnia 10 września 2023 roku, mieszkańcy Żoch i zaproszeni goście, licznie zgromadzili się przy świetlicy wiejskiej, by pożegnać lato. Przygotowania do wydarzenia trwały wiele dni, a dzięki zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Żoch, miejsce wydarzenia zyskało niezwykłą oprawę. Impreza, podzielona na bloki dla dzieci i dorosłych, rozpoczęła się od energetycznego występu Zespołu Tańca "Czerwin", który zachwycił wszystkich swoją choreografią. Następnie przyszedł czas na kreatywność dzieci. Przy stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji. Na początku został ogłoszony konkurs plastyczny, podczas którego mali artyści mogli wykazać się swoimi talentami. Dzieci mogły skorzystać z animacji, malowania buziek i tatuaży. Nie zabrakło waty cukrowej i stoisk z zabawkami. W strefie dmuchańców, dzieci mogły szaleć do woli.

geoportal

mapa

Logo Moj rynek

1harm odbioru

LogoCPIkona GUS NSPPZPPSE

Ukraina mały

   

 

 

 

 

 

 

szukaj