A- A A+
2.jpg

10 września 2023 r. w Laskach Szlacheckich odbędzie się ceremoniał odsłonięcia Miejsca Pamięci ku czci 38 mieszkańców Lask i okolic, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Pomnik powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka „Adama”.

Powstałe Miejsce Pamięci w Laskach to owoc kilkuletniej współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. W czasie kwerendy ustalono tożsamość i losy 38 osób. Wśród odnalezionych są zamordowani przez Niemców, Sowietów, ofiary działań wojennych oraz osoby, które zginęły w niemieckich obozach koncentracyjnych. Wśród upamiętnionych znalazło się dwóch żołnierzy: strzelec Henryk Kamiński, który zginął w obronie Warszawy oraz podporucznik Henryk Krawczyk zamordowany w Charkowie.

wfosigwProsimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!

Zapraszamy na zajęcia szkoleniowe, które organizujemy wraz z Ostrołęckim Stowarzyszeniem Tenisowym i Starostwem Powiatowym w Ostrołęce. Zajęcia odbędą się w dniach 1-4 sierpnia w godz. 11:30-13:30 na terenie orlika przy szkole podstawowej w Czerwinie.
Zgłoszenia przyjmowane są SMS (imię + nazwisko + wiek + gmina) na numer 517111212. 
Organizatorzy zapewniają sprzęt tenisowy. Uczestnictwo wyłącznie w stroju i obuwiu tenisowym.

IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 47

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/ 1
Obszar: woj. mazowieckie - powiat ostrołęcki;
Ważność: od godz. 11:00 dnia 20.07.2023 do godz. 20:00 dnia 20.07.2023
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć również chmurom konwekcyjnym, niekoniecznie z wyładowaniami atmosferycznymi.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: brak.    POBIERZ: Ostrzeżenie

Kontrola zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Czerwin.

Zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy maja obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

geoportal

mapa

Logo Moj rynek

1harm odbioru

LogoCPIkona GUS NSPPZPPSE

Ukraina mały

   

 

 

 

 

 

 

szukaj